אחסון אתרים – כמה דברים שחשוב לדעת

בניית אתר אינטרנט היא חיונית לכל בית עסק כיום. באמצעות אתר האינטרנט ניתן לקדם את מיתוג ופרסום באינטרנט ברשת האינטרנט, להגיע ללקוחות חדשים ללא הגבלה דמוגרפית, להגדיל את ההכנסות בעסק ולהציע שירותים נוספים.

 אתר האינטרנט יושב למעשה על שטח אחסון בשרתים של חברות אחסון אתרים מהארץ או מהעולם ועל כן יכול להיות מוצג 24 שעות ביממה לגולשים. לפני שאתם רוכשים שטח אחסון אתרים אתם רוצים לוודא שהחבילה שאתם רוכשים אכן מתאימה לצרכים שלכם. גם אם הולך להיות לכם רק אתר אחד, בהתאם לסוג האתר ולכמות הקבצים בו תדעו איזו חבילה אתם צריכים. לדוגמה אם אתם הולכים להעלות הרבה תמונות וסרטונים לאתר שלכם צריך שטח דיסק גדול יותר בחבילה.

אבטחת האתר וחשבונות האחסון שלנו:

אנו חיים במציאות שבה יש מתקפות סייבר לא מעטות. מדובר על פורצים המשתלטים על אתרים שונים כדי לאסוף מידע על אזרחי ישראל, על נושאים רגישים ועוד. בדרך כלל המתקפות יהיו על אתרים גדולים ו/או על אתרים הקשורים למשרד הביטחון, לממשלה וכד'. אבל אם אתם רוצים להיות בטוחים יותר ורגועים יותר שהאתר שלכם יהיה מאובטח יותר מפריצות, גם של האקרים מקומיים, הרי שאתם חייבים לנקות כמה צעדים חשובים. ראשית כאשר אתם בוחרים סיסמאות לניהול האתר וחשבון האחסון שלכם אתם רוצים לוודא שהסיסמאות הללו הנן סיסמאות חזקות הכוללות אותיות קטנות וגדולות, מספרים ואפילו סימנים. כמו כן כדאי לאבטח את האתר עם פרוטוקול SSL, לאפשר תשלום מאובטח באתר על ידי חברה מוכרת ומאובטחת (כמו פייפאל למשל) וכמובן לוודא שהאתר שלכם מגובה באופן אוטומטי אחת ליום/שבוע (תלוי בתדירות העדכון בו).

אחסון אתרים

מערכות קוד פתוח מומלצות לבניית אתר:

מערכת קוד פתוח הנה מערכת מומלצת לבניית אתר, שבאמצעותה גם אנשים ללא ניסיון יכולים לנהל את האתר בצורה פשוטה יחסית דרך משרד אחורי פשוט בשפה העברית. מערכת וורדפרס נחשבת למערכת המובילה, המתקדמת והמומלצת ביותר עם אינספור אפשרויות עיצוב + אפשרות לשלוט בכל רכיבי האתר על ידי עריכת קוד המקור של התבנית וכמובן שניתן גם להתקין תוספים חינמיים שישדרגו את האתר שלכם מבנק התוספים הקיים במערכת. גם מערכת ג'ומלה, וויקס ומערכות נוספות הנן בהחלט אפשריות להקמת אתר מקצועי לעסק, אולם וודאו שהדומיין והאתר לא משאירים סימנים של חשבון חינמי כלשהו כמו למשל פרסומות באתר שלכם או להיות חלק מכתובת הדומיין שלכם.

איפה הכי כדאי לרכוש אחסון אתרים?

חלק מבעלי האתרים רוכשים אחסון בארץ וחלק בחו"ל. יש יתרונות וחסרונות בשני המקרים, כאשר המחיר לעומת מה שמקבלים בחבילה יהיה נוטה יותר לכיוון חו"ל (בשל התחרות הרבה) ואילו בארץ אתם תרצו לרכוש אחסון אתרים משום שתוכלו לקבל תמיכה בעברית וכן שזה גם יעזור לכם לטעינה מהירה יותר של האתר שלכם ובשל כך גם תסייע לקידום האתר שלכם בגוגל ושיפור חוויית הגלישה באתר.

סגירת תפריט
רוצים לנסות אותי?
אני מבטיח שלא תתאכזבו..

ניתן למצוא אותי גם בנייד 0542946309