כך תתמודדו עם השפעות עדכוני ליבה של גוגל

מיקום אתר האינטרנט בתוצאות החיפוש, הוא המטרה היחידה למעשה באסטרטגיית קידום אורגני. גוגל מציבה את הכללים, ואנחנו משחקים את המשחק, משלמים לא מעט כסף בשביל זה ומקבלים תמורה – הופעות ראשונות בביטויים רלוונטיים. מידי פעם, גוגל מחליטה לשנות טיפה את כללי המשחק, תוך כדי משחק… במאמר הזה נבין מהם אותם שינויים, כיצד נערך אליהם וכיצד נגיב כאשר הם קורים.

עדכוני ליבה - מדוע גוגל עושים לנו את זה?

ראשית חשוב להבין את המטרה של אותם שינויים בכללי המשחק או בשמם היותר מקצועי 'עדכוני ליבה'. לשם כך נחזור רגע למטרת העל של גוגל והיא לארגן מידע ולהנגיש אותו למחפשים השונים. המידע הזה יכול להיות כל דבר – ממאמרים אקדמיים ועד רחובות או כוכבים בשמיים או כמו במקרה שלנו – אתרי אינטרנט. ישנם שני גורמים שמשפיעים על עדכוני הליבה:

  1. שיפורים ביכולת הטכנולוגית – כמו כל טכנולוגיה, גם כאן ישנן התפתחויות שונות בעיקר בפיתוח אלגוריתמים חדשים שיודעים להתמודד בצורה טובה יותר עם מידע.
  2. התמודדות עם מניפולציות – התחרות בין אתרים שונים על תוצאות החיפוש גורמת להרבה פעולות שחלקן נחשבות כמניפולציה שאיננה מוסיפה ערך לגולש. עדכון ליבה ינסה תמיד להתמודד עם התופעה.

מה שמעניין את גוגל זה לא אתרי האינטרנט או מי שמפעיל אותם אלא ההתאמה של הדפים לחיפושים. אם נבין את זה ונוסיף מהניסיון המצטבר מעדכוני העבר, נוכל לבנות דרך פעולה שתעזור לנו להתמודד עם אותם עדכונים ואולי אפילו להרוויח מהם.

עדכוני ליבה - תכלס, מה עושים?

כל עדכון מתרכז בדברים מעט שונים כמובן. העדכון האחרון של ספטמבר 2019 נגע לאתרים בתחומים שדורשים הרבה סמכות כמו עריכת דין, רפואה או כספים והשקעות. בנוסף, עודכנו גם דירוגים לחנויות מסחר מקוון. זה ממשיך את המגמה הכללית שהתחילה מYMYL שהם למעשה אתרים בנושאים חשובים (YOUR MONEY OR YOUR LIFE) ועכשיו מתרחבת לעוד נושאים.

הקפידו על בניית סמכותיות – בנושאים שדורשים זאת. למעשה יותר ויותר נושאים כבר נכללים בדרישות הסמכות. למעשה השתמשו בתוכן איכותי שנכתב על ידי מומחים בשמם המלא. השתמשו בחיזוקים מרשתות חברתיות והכי חשוב, דאגו לשתף פעולה עם אתרים סמכותיים ולקבל מהם קישורים איכותיים .

קישורים – לאיכות הקישורים יש משמעות בכל סוג של אתר ובכלל בתחום קידום אתרים. בכדי להתכונן לעדכון ליבה בצורה הטובה ביותר, בדקו שהקישורים שלכם הם הכי איכותיים שיכולים להיות. קישור טוב הוא כזה שנותן ערך ובעצם מקשר את הגולש לתוכן אותו רצה להשיג. נסו לאתר קישורים חלשים ולהפטר מהם.

תוכן – בעדכון האחרון ראינו שגוגל דורשת תוכן איכותי אפילו מעמודי מוצר. ערכו סריקה באתר שלכם ונסו לאתר עמודים חלשים. מדובר בעמודים דלי תוכן; עמודים שמהווים שכפול תוכן מכל סוג או תוכן שאיננו רלוונטי.

כיצד נתמודד עם ירידה במיקומים?

כאשר מעדכנים ליבה, יתכנו שינויים חריפים במיקומים. ראשית, זכרו שהשינויים הללו הם במקרים רבים ברי תיקון. הדרך הכי טובה לתקן היא לנסות ולהבין אילו עמודים החליפו את שלכם ומה הם עושים יותר טוב מכם. גוגל השתמשו באנלוגיה נחמדה בשביל לתאר את אותם שינויים במיקומים. הם השוו אותם לרשימת הסרטים המועדפת עליכם. ככל שהזמן עובר הרשימה מתעדכנת. זה לא אומר שהסרטים הישנים נעשו לא טובים, אלא שפשוט יצאו עוד סרטים חדשים וטובים אולי יותר. הרעיון הוא שהאתר שלכם צריך להיות במגמת שיפור ועדכון תמידיים. אם אתם מתלבטים באיזה פעולות לבחור, בחרו תמיד בכאלו שישפרו את חוויית המשתמש:

תוכן –  השקיעו בתוכן מקורי, מפתיע שירתק את הקורא. שלבו בתוכן סרטונים ותמונות מושקעות.

קישורים – פתחו תמיד את הקישורים שלכם. זה יאפשר לכם להתמודד עם ירידת מיקומים בצורה טובה ומהירה יותר. דאגו לנוכחות חזקה ברשתות החברתיות שרלוונטיות לכם.

אתר – דאגו להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע לאתר שלכם. תבדקו נתונים טכניים כמו מהירות וDOWN TIME למשל. אם צריך, שדרגו או החליפו אחסון. דאגו לקישורים פנימיים שמשרתים את הגולש בראש ובראשונה.

לבסוף, הכי חשוב – אל תילחצו. אפילו אם ירדתם בדירוג בעקבות עדכון כזה או אחר, זה מצב הפיך. אם תתחזקו אתר מעולה עם עמודים איכותיים שונים ומגוונים – תגבירו את הסיכויים שעדכון הליבה הבא דווקא ישרת אתכם ויקפיץ את העמודים שלכם לראש התוצאות!

ספר לי מה דעתך..

shahar93

shahar93

קצת עלינו

אצלנו שירות לקוחות זו המשימה החשובה ביותר ולכן בכל אתר חדש אנו משקיעים את מלוא תשומת הלב ודואגים ללוות את בעליו באופן אישי לאורך כל תהליך הבנייה והקידום. מאחורינו מאות אתרים מוצלחים ואנו נשמח לעזור גם לכם. ניתן לפנות אלינו ישירות לנייד 054-2946309. נשתמע.. 

מאמרים אחרונים

עקבו אחרינו בפייסבוק

בוא נדבר ..

ניתן למצוא אותנו גם בנייד 0542946309

ענן תגיות

סגירת תפריט
קחו את העסק שלכם
צעד נוסף קדימה
השאירו פרטים ומייד נדבר..
פתח שיחה
צריך עזרה?
שלום לך :)
שמי דרור ואני אשמח לעזור!
לחץ "פתח שיחה" כדי לפתוח שיחת whatsapp
Powered by